از تاریخ ۱/۵/۹۹ تاریخ شروع بکار بعنوان دبیر سندیکا تا اسفندماه سال۹۹

 • همانگونه در جلسات هیأت مدیره هم گزارش گردید، در بدو شروع بکار بدلیل عدم دعوت از سندیکا در جلسات مهم و مرتبط تصمیم گیری، نامه ای خطاب به جناب آقای دکتر واعظی ریاست محترم دفتر ریاست جمهوری تنظیم گردید و براساس پاسخ آن مقرر گردید از سندیکا در جلسات مهم و سرنوشت ساز صنعت فولاد دعوت شود.
 • حضور در جلسات مختلف ازجمله، جلسه با معاونت محترم اقتصادی ریاست جمهوری، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، پژوهشکده شورای نگهبان، بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرکت بورس کالای ایران، شورای رقابت، فولاد مبارکه و… بمنظور طرح دیدگاه سندیکا و دفاع از منافع جمعی اعضای محترم و ارسال نامه برای شرکتهای ذیربط که فقط ظرف مدت بیش از پنجاه فقره نامه برای وزارت صمت ارسال شده است.
 • تمرکز و پیگیری درخصوص سه موضوع و مشکل اصلی حاکم بر امور جاری اعضای سندیکا شامل تأمین مواد اولیه (ورق گرم)، ظرفیت سنجی و قیمت گذاری که درنتیجه مقرر گردید : ظرفیت سنجی براساس تصمیمات کمیته ظرفیت سنجی سندیکا توسط معاونت صنایع وزارت صمت اصلاح و چنانچه واحدهای عضو اعتراضی دارند مراتب اعتراض خود را به معاونت صنعتی وزارت صمت منعکس نمایند.

ضمناَ در مورد قیمت گذاری، مجموعه پیگیری ها با سازمان حمایت به مرحله ای رسید که اولاً بعلت عدم قابلیت عرضه محصولات در سازمان بورس کالا نامه ارسالی به سازمان تعزیرات حکومتی بر علیه واحدهای سندیکا تنظیم شده بود، کان لم یکن تلقی شد و ثانیاً سود ۱۲درصدی مازاد بر قیمت تمام شده شامل هزینه های سربار تأمین کالا از بازار آزاد باضافه ۱۷درصد اصلاح گردید.

هم چنین در مورد تأمین مواد اولیه همواره با بورس کالا، وزارت صمت در تماس بوده و مکرراَ در جهت افزایش عرضه پی گیر، در تلاش بوده و هستیم و بطور روزانه پیگیر و در صدد بهبود و افزایش سهمیه ها هستیم.

 • در مورد ارتقاء جایگاه سندیکا با پیگیری در جلسات مختلف اولاُ باتوجه به رزومه دبیر سندیکا، ثانیاُ تأمین خواسته های کارشناسان رتبه سنجی تشکل های اتاق بازرگانی، ساخت تیزر تبلیغاتی و…..، براساس جداول ذیل که طی آن ارزیابی سالانه لحاظ شده است، جایگاه سندیکا به موقعیت بسیار مناسب تری نسبت به مدت مشابه سال قبل ارتقاء یافته است:

جدول کلی مقایسه امتیازات شش ماهه دوم ۹۸ و ۹۹

رتبه سنجی سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی توسط اتاق بازرگانی ایران

معیارها وضعیت  شش ماهه دوم ۱۳۹۸ وضعیت  شش ماهه دوم ۱۳۹۹
حکمرانی متوسط بسیار خوب
عضویت خوب بسیار خوب
خدمات متوسط بسیار خوب
تأثیرگذاری بر سیاست خوب بسیار خوب
تنظیم گری متوسط نیازمند بهبود
رتبه نهائی B A
 • انجام مصاحبه با حضور در شبکه خبر صداوسیما، شبکه ایران کالا، روزنامه های مختلف تخصصی حوزه فولاد، روزنامه صمت و سایر رسانه های جمعی و همچنین سایت های مختلف خبری در جهت معرفی دیدگاه اعضاء در مورد زنجیره فولاد و شیوه نامه ها که در اکثر مصاحبه ها ضمن تشریح اهمیت اشتغال زایی، ارزش افزوده، صادرات و ارزآوری تأکید بر جلوگیری از مهندسی عرضه ورق گرم فولادی و عرضه قطره چکانی تأمین ورق شده است. همچنین همواره تأکید بر تأمین مواد اولیه واحدهای عضو سندیکا گردیده است و تلاش در جهت پرکردن ظرفیت خالی واحدهایی که با حدود ۳۰درصد ظرفیت تولید مشغول فعالیت در سال جهش تولید و در شرایط تحریم اقتصادی هستند و بارها متذکر شده است که لازم است در جهت تأمین مواد اولیه واحدهای سندیکا همواره تلاش و اقدام گردد.
 • اقدام در جهت برگزاری مجامع عمومی و فوق العاده سندیکا که بعلت ویروس کرونا دوبار به تعویق افتاد و در نهایت با تلاش مضاعف و در شرایط بیماری و حوادث پیاپی برای کارکنان اندک سندیکا، مجامع مذکور در کمال احترام و آرامش با هماهنگی اتاق بازرگانی ایران بنحو شایسته، مطلوب و درخور شأن اعضای محترم سندیکا در محل مجموعه فرهنگی رایزن برگزار گردید و اعضای محترم واجد شرایط نسبت به انتخاب اعضای محترم هیأت مدیره جدید اقدام نموده و بلافاصله در مهلت مقرر نسبت به تشکیل هیأت مدیره و تعیین ارکان اقدام و موضوع جهت ثبت برای اتاق ایران ارسال شد.
 • تمدید قرارداد با دانشگاه تربیت مدرس و برگزاری دوره آموزشی قالب سازی بصورت وبینار برای اعضاء محترم با هماهنگی و همکاری دانشگاه مذکور.
 • اطلاع رسانی و تبادل نظر با اعضای محترم از طرق مختلف، مخصوصاً از طریق شبکه های مجازی و تلاش در جهت بروزرسانی اخبار و اطلاعات جاری بنحویکه اعضای محترم همواره در جریان آخرین اخبار زنجیره فولاد و آخرین وضعیت امور مرتبط باشند.
 • تأمین نیروی انسانی و جایگزینی حداقل نفرات بمنظور جلوگیری از توقف امور جاری سندیکا مخصوصاً در حوزه مالی.
 • تشکیل بموقع جلسات هیأت مدیره با تنظیم دستور جلسه و ارسال دعوتنامه و هماهنگی با هیأت مدیره محترم ازطریق کانال واتساپی تشکیل شده و هماهنگی تنظیم امور با رئیس، نایب رئیس و خزانه دار محترم وقت بمنظور هدایت و انجام امور جاری سندیکا باتوجه به تقویض اختیار انجام شده.
 • پیگیری درخصوص دریافت حق عضویت سالانه اعضاء بنحویکه از مبلغ تقریبی هشت میلیاردریال مبلغ وصولی سالجاری حدود دو و نیم میلیارد ریال آن مربوط به از ابتدای سال ۹۹ تا تاریخ ۱/۵/۹۹ بوده و مابقی یعنی حدود ۵.۵میلیارد ریال آن مربوط به زمان حضور اینجانب یعنی از ۱/۵/۹۹  تا اسفندماه  سال ۹۹ بوده است.
 • پیگیری و اخذ اطلاعات از سایر تشکلها در مورد حق عضویت سالیانه و طرح آن در هیأت مدیره که خوشبختانه موضوع افزایش مبلغ ورودیه و حق عضویت سالانه به تأیید اعضاء محترم حاضر در مجمع ۹۹اسفندماه رسید.

_ توضیح اینکه قبلاً و طی سال ۹۸ حدود چهار و نیم میلیاردریال و طی سال ۹۷ حدود سه میلیارد و دویست میلیون ریال حق عضویت وصول شده است و در حال حاضر موجودی سندیکا بعنوان سپرده بلندمدت حدود ۱۱ میلیارد ریال و در بخش حساب جاری حدود یک میلیارد ریال است و همچنین دارائی سهام سندیکا بالغ بر چهارونیم میلیون سهم است که ارزش تقریبی آن در زمان تهیه گزارش معادل ۱۶۰ میلیارد ریال است ضمناً باتوجه به مصوبه اخیر مجمع در مورد افزایش ورودیه و حق عضویت پیش بینی می گردد درآمد سالیانه سندیکا به بیش از دوبرابر افزایش یابد.