۷۰ اتحادیه و تشکل تولیدی و صادراتی در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهوری ضمن تقدیر از سیاست‌های تجاری دولت سیزدهم درخواست ادامه سیاست‌ها و برنامه تحولی ایجاد شده در سازمان توسعه تجارت را مطرح کردند.

به گزارش ایسنا، ۷۰ تشکل اقتصادی، نمایندگان اتاق ها، اتحادیه ها و تشکل‌های تولیدی و صادراتی در نامه ای خطاب به رئیس‌جمهور از سیاست های تجاری دولت سیزدهم که منجر به جهش صادراتی غیر نفتی کشور شده است تقدیر و تشکر کردند.

آنها همچنین با توجه به تغییر وتحولات رخداده در بدنه دولت خواستار ادامه سیاست ها و برنامه تحولی ایجاد شده در سازمان توسعه تجارت شدند. این افراد معتقدند ادامه این سیاست ها بهترین گزینه برای توسعه تجارت خارجی است و می تواند منجر به ادامه رشد صادرات غیرنفتی شود.

در این نامه آمده است:

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر رئیسی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

احتراما ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حضرتعالی و همه خادمین به سرزمین گهربار ایران اسلامی؛ مستحضرید  موفقیت های حاصله از رشد صادرات بدلیل اعمال راهبرد مدبرانه  تسهیل و توسعه صادرات غیر نفتی بعنوان یکی از عوامل مثبت و موثردر حمایت از تولید ملی و حفظ و توسعه فرصتهای شغلی از یک طرف و نیز کسب درآمدهای ارزی برای تامین نیازهای اساسی کشور از طرف دیگر؛ بعنوان واقعیتی غیر قابل انکار مورد اذعان همگان قرار گرفته است و این تدبیر هوشمندانه دولت سیزدهم از طریق دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و همچنین نقش فعالانه سازمان توسعه تجارت ایران با همکاری دیگر دستگاهها ممکن گردید.

سازمان توسعه تجارت ایران از ابتدای دولت جنابعالی؛ همفکری  متمایز با تشکلهای تولیدی و تخصصی و اتاق ها و کارآفرینان را سرلوحه اقدامات خود قرارداده و عموم برنامه ریزی ها و اقدامات و تعاملات با دیگر کشورها را با هماهنگی و همکاری فعالان اقتصادی کشور معمول داشته و در نتیجه ضمن کسب توفیق در رشد کمی و کیفی تولید از جمله تولید با ارزش افزوده بالا و نیز ارتقای صادرات غیرنفتی کشور؛ بازارداری و حفظ بازارهای هدف صادراتی را هم مبنای توفیقات بعدی قرارداده است.

توجه ویژه به کشورهای همسایه و مرتفع نمودن بخش قابل توجهی از مشکلات تعامل با این کشورها، توجه به بازارهای نوظهور و یا کمتر توجه شده نظیر اتحادیه اوراسیا، آفریقا و شرق آسیا و همچنین تدوین سیاستهای بازار- کالا در کنار تعیین نقش برای تشکلها جهت ایفای بهینه وظایف مورد انتظار در راستای تعالی و استقلال اقتصادی ایران عزیز از جمله نکات قابل تحسین در اقدامات سازمان  توسعه تجارت است که با مدیریت و راهبری آقای پیمان پاک بر پایه تجارب موفق ایشان و آشنایی کامل با حوزه تجارت خارجی و بهره گیری از تیم تخصصی توانمند بدست آمده است. از اینرو مورد انتظار و امتنان است با امعان نظر به تغییرات مدیریتی بعمل آمده در سازمان موصوف در اواخر سال گذشته؛ ادامه مسیر با همان سبک مدیریتی و در همفکری و مشورت با رئیس پیشین سازمان ادامه یابد تا ان شاا … موفقیت های بعدی و بیشتری را در سالجاری برای کشور به ارمغان آید.

در پایان، از جنابعالی درخواست داریم باتوجه‌ به تاکیدات مقام‌ معظم‌ رهبری مبنی بر تمرکز بر صادرات و افزایش مبادلات با کشورهای همسایه، و سبقه مثبت و موثر جناب آقای مهندس پیمان پاک، ایشان کمافی السابق بعنوان متولی امر تجارت و بازرگانی ابقا شده و منشاء توفیقات بیشتر در این زمینه باشند.

و من ا… التوفیق

جمعی از تشکلهای تولیدی و صادراتی

به گزارش ایسنا، فهرست برخی از تشکل‌هایی که این متن را امضا کرده‌اند به شرح زیر است:

کنفدراسیون صادرات ایران

اتاق ایران قزاقستان

اتاق البرز

صادرکننده‌های فرآورده پتروشیمی

خانه صنعت، معدن و تجارت

اتاق مشترک شرق آفریقا

اتاق مازندران

اتاق ایران ویتنام

اتاق تبریز

اتاق مشترک ایران یونان

جوانان کارآفرین نوین

اتحادیه صادرکننده تجهیزات پزشکی

گروه واردکنندگان و نمایندگان شرکت‌های خارجی(مجمع واردات)

سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی

انجمن نوردکاران فولاد ایران

کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق ایران

انجمن صنایع خوراک دام و طیور و آبزیان

سازمان بسیج اصناف

انجمن واردکنندگان مواد شیمیایی

اتحادیه بنکداران پارچه

اتحادیه خیاطان تهران

انجمن نساجی ایران

اتحادیه پیراهن‌دوزان و البسه تهران

اتحادیه کفش و جوراب

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان

شرکت هماهنگی کارخانجات خوراک دارو و مکمل دام و طیور و آبزیان

انجمن تولیدکنندگان وصادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی استان تهران

انجمن شرکت‌های حمل و نقل بین المللی ایران

انجمن تخصصی صنایع همگن

کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی قطعه‌سازان خودرو

اتاق مشترک بازرگانی ایران و ازبکستان

انجمن ملی خرمای ایران

اتاق مشترک بازرگانی ایران و پاکستان

انجمن صنفی حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته

انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی

انجمن سازندگان تجهیزان صنعتی ایران

انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان افزودنی‌های صنایع غذایی

اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران

انجمن ملی صنایع پلیمیر ایران

انجمن صنفی صنایع لبنی ایران

سندیکای صنعت برق ایران

خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران

انجمن فناوران زنجیره بلوک سازمان مردم نهاد

اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران

اتحادیه تولیدکنندگان فرش ماشینی

انتهای پیام