بسم الله الرحمن الرحیم

🌸🌸🌸

🌐سندیکای تولید‌کنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران با مدد الهی و پیگیری های مستمر هیات مدیره و حمایت همه اعضا به ۱۰ هدف پیش بینی شده خود دست یافت.
گزارش بخشی از اهداف بلند مدت و میان مدت و عملیاتی محقق شده سندیکا در سال ۹۶:

▫️سلام علیکم؛
با صلوات بر محمد و آل محمد و با احترام فراوان به تک تک اعضا و مخاطبین محترم ، در بخش اول در بیان چکیده ای از فعالیت های سندیکا در سال ۹۶ به استحضار می رساند که در ظل توجهات حضرت حق توانسته ایم جهت شکوفایی صنعت و حفظ منافع اعضاء و به ثمر نشاندن اهداف بلند مدت و عملیاتی با برنامه های ۲۲ گانه طراحی شده در اتاق فکر سندیکا ؛ اهم وظایف پیش بینی شده در اساسنامه سندیکا را انجام داده که امید است گامی درجهت اعتلای صنعت کشور باشد.

برخی از اهداف محقق شده سندیکا بصورت خلاصه:

۱- تشکل و سندیکای پیشرو و دریافت رتبه ممتاز در ارزیابی تشکل ها از سوی اتاق بازرگانی ایران و دریافت نمره ۸۰از ۱۰۰ در شاخص حکمرانی تشکلی .

۲- موفقیت در کاهش تعرفه واردات مواد اولیه اعضا ورق های گرم فولادی از ۲۰ درصد به ۱۰ درصد .

۳- اثبات انحصار در عرضه های مواد اولیه اعضا در بورس کالا در عرضه ورق های گرم فولادی در مجامع عمومی و شورای رقابت و دریافت رای مثبت جهت کاهش اجحاف حاکم و تحت نظارت و گزارش مستمر قرار دادن اقدامات و معاملات عرضه کنندگان موثر توسط مرکز ملی رقابت و معاونت های وزارت صنایع و ایجاد فضای مطالبه گری که بحمدالله به پاسخگویی مسولین و اصلاح برخی تصمیمات مدیران منجر شده است؛ دریافت رای مثبت از دیوان عدالت برای خواسته ی خود و استفاده از مراجع قانونی در رسیدن به مطالبات .

۴-حضور فعال و منسجم و یک صدای همه اعضا هیات مدیره در جلسات هیات مدیره و دیگر جلسات مورد نیاز که بسیاری از موفقیت ها مرهون هم دلی و هم آهنگی هیات مدیره سندیکا و مجمع بوده و هست.

۵- عضویت سندیکا در کارگروه ها و ستادها و مجامع تخصصی بخش خصوصی و اقتصادی دولت و کارگروه های فنی و مهندسی برای اعلام نظرات تخصصی و علمی و حضور در صدها جلسه مهم در وزارتخانه ها و اتاق و مجلس شورای اسلامی و نهاد های نظارتی.

۶- به ثمر رساندن استراتژی اولولیت تامین داخل و کاهش ۸۵ درصدی صادارت دامپینگی ورق گرم فولادی به خارج که مورد نیاز کارخانجات داخلی می باشد .
هم چنین در جهت تامین نیاز اعضای سندیکا با همکاری تامین کنندکان بالادستی از جمله فولاد مبارکه در نتیجه پیگیری ها شاهد افزایش ۸۰ درصدی عرضه داخلی نسبت به قبل و کاهش واردات شدیم که جای تقدیر دارد.

۷- برگزاری دوره کاربردی آموزشی تعالی با حضور اساتید خبره و پیشکسوتان صنعت فولاد و دانشگاه در محل سندیکا ؛ تشکیل شورای تحقیق و توسعه و شورای بررسی بازار و رصد آمارهای داخلی و جهانی تولید فولاد ؛ تولید جزوات تخصصی و گزارشات کارشناسی متعدد برای مسولین.

۸-انعکاس مستمر مشکلات و راهکارهای پیشنهادی سندیکای لوله و پروفیل فولادی ایران و طرح مواضع سندیکا از طریق رسانه های ملی کشور و رسانه های عمومی و جراید داخلی و بین المللی به صورت روزانه و پیوسته و راه اندازی رسانه های دیداری و شنیداری و مکتوب اختصاصی در سندیکا .

۹-برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت لوله و پروفیل فولادی در نمایشگاه شهر آفتاب

۱۰- استفاده از بازوی های حمایتی پارلمان بخش خصوصی در اتاق ایران و حضور در کمیسیون های تخصصی و استفاده از توان شورای گفتگو برای حل معضلات و دریافت مصوبات رهگشا و اصلاح برخی مواد برنامه ششم و اخیرا مصوبات برای اصلاح ساختار بورس کالا و مصوبه ممنوعیت افزایش قیمت تا پایان خرداد ۹۷ و پیشرو بودن در هماهنگ کردن تشکل های اتاق های بازرگانی از طریق انتشار طومار و ارایه بسته های اصلاحی درموارد گوناگون.
▫️سرفصل های گفته شده در بالا در عناوین برنامه های ۲۲ گانه اتاق فکر سندیکا و با صدها اقدام پیوسته سازمانی محقق شده است .
.

ان شا الله اهداف اجرایی دیگر و برنامه های سال ۹۷ بزودی در سایت سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران منتشر می شود.🌸🌸🌸

سلامتی و شادکامی و به روزی در سال ۹۷ آرزوی همیشگی ما برای شما است

🌟پیروز و سرافراز باشید.