رئیس سندیکای لوله و پروفیل فولادی گفت: سندیکای لوله و پروفیل با فولاد مبارکه بر سر راه‌اندازی مجدد سازوکار مچینگ به توافقاتی دست یافته اما همچنان منتظر اعلام نظر معاونت صنایع معدنی وزارت صنعت بر سر این موضوع هستیم.

امراله زمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان درباره وضعیت تأمین مواد اولیه شرکت‌های تولیدکننده لوله و پروفیل اظهار کرد: نحوه سهمیه‌بندی وزارت صمت در خصوص تأمین ماده اولیه شرکت‌های لوله و پروفیلی تا کنون متناسب با ظرفیت تولیدی شرکت‌ها نبوده و این امر باعث شده تا بسیاری از این شرکت‌ها به دلیل مشکل مذکور، مجبور به کاهش ظرفیت تولید شده و قسمتی از نیروی کار خود را به خانه بفرستند.

رئیس سندیکای لوله و پروفیل در ادامه افزود: در حال حاضر نیز وضعیت به همان منوال قبل است و مواد اولیه به صورت سهمیه‌ای به کارخانه‌های لوله و پروفیل اعطا می‌شود که این یعنی ادامه مشکلات قبلی.

وی همچنین خاطرنشان کرد: پیشنهادات متعددی به وزارت صمت در این رابطه شده تا سهمیه‌ها بر اساس ظرفیت تولیدی تعیین شوند و در همین رابطه نیز سندیکای لوله و پروفیل با فولاد مبارکه بر سر راه‌اندازی مجدد سازوکار مچینگ به توافقاتی دست یافته اما همچنان منتظر اعلام نظر معاونت صنایع معدنی وزارت صنعت بر سر این موضوع هستیم.

زمانی تأکید کرد: خواسته ما از دولت این است که از توافق تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان حمایت کنند چرا این اقدام می‌تواند تا حد زیادی مشکلات را رفع کند و رونق را به تولید لوله و پروفیل برگرداند./ منبع خبرگزاری فارس