در جلسه ی کنفدراسیون صادرات  و رئیس مرکز ملی رتبه بندی که با حضور دبیر ومدیران شرکت های فعال صادراتی عضو سندیکا  در اتاق ایران برگزار شد عنوان شد

رتبه بندی یکپارچه و شفاف
عامل تشویق شرکت ها و تشکل ها

————-

التهاب قیمت ورق فولادی در
«میدان بازی ناهموار» عرضه و تقاضا

تعامل و مذاکره با تشکل تولیدکنندگان پایین دستی و مدیریت بازار از طریق مثلث «دولت، تولیدکننده  بالادستی و تولیدکنندگان پایین دستی»، عرضه کافی ورق فولاد به تولیدکنندگان و توقف صادرات ورق فولادی مورد نیاز داخل  برای مقابله با کاهش عرضه در بازار میسر است. در تجارت عادلانه و منصفانه، شرایط به صورتی تنظیم می شود که امکان رقابت برای طرفین بازی بدون توجه به اندازه، قدرت مالی و اجرایی یکسان باشد.

——————

مسعود خوانساری، نایب رئیس اتاق ایران
بخش خصوصی اولین قربانی فساد است

در بخش خصوصی هر چقدر اقتصاد، شفاف‌تر باشد به طور قطع کارآفرینان و مبلغان رشد پیدا می‌کنند. وجود شرکت‌های دولتی و خصولتی یکی از عوامل دیگر فساد در کشور ماست که بودجه این شرکت‌ها دوبرابر بودجه عمومی است، ولی میزان مالیاتی که این شرکت‌ها پرداخت می‌کنند بسیار کم است و این نشانه تبعیض است که سبب فساد در جامعه می‌شود.

——————-

سعید صمدی، رئیس کمیسیون معدن خانه اقتصاد ایران
به دلیل انحصاری که در بورس کالا وجود دارد مانع از دستیابی تولید کنندگان پایین دستی به ورق های فولادی شده است

تولیدکنندگان پروفیل عمدتا از فولاد مبارکه مواد اولیه (ورق های فولاد گرم) را تهیه می کند لذا اگر تمام این محصولات به درستی وارد بورس کالا شده و بدون انحصار عرضه شود قیمت گذاری شفاف خواهد داشت.