بخش اول
۱. برگزاری جلسات هیات مدیره سندیکا در محل سالن اجتماعات سندیکا ودر شرکت های اعضا هیات مدیره، که با شرکت اکثریت اعضا همراه بود همچنین تصویب صدها برنامه عملیاتی و کاری برای راهبری سندیکا، ضمناً طی سال گذشته همواره هیات مدیره سندیکا با حضور موثر در جلسه های عمومی و اختصاصی و تخصصی که در نهاد های تصمیم گیر مانند وزرات صمت و اتاق بازرگانی برگزار شده شرکت داشتند.
۲. تاثیرگذاری تصمیمات هیات مدیره سندیکا بر سیاستهای تولید
پس از اخذ رتبه بالا در رتبه بندی اتاق و با توجه به یکی از مهمترین نقاط قوت سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی، نسبت شمول عضویت (حدود ۸۰ درصد) است که ظرفیت های بسیار مناسبی جهت تأثیر گذاری بر سیاست ها و تأمین منافع تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی ایجاد کرده است، با استناد به تحلیل نتایج ارزیابی سال گذشته، می توان گفت تدوین برنامه‌ی سالانه خدمات، ایجاد زیرساخت های لازم به منظور اجرای طرح های پژوهشی و ارائه ی خدمات زیرساختی و تسهیلات اجتماعی، از اولویتهای نخست برنامه ی بهبود عملکرد سندیکا بوده است.

لینک مشاهده بخش اول


بخش دوم

۳. ثبات تعرفه واردات ورق های گرم فولادی زیر ۳ میلی متر در ۱۰ درصد و متقاعد نمودن نهادهای تصمیم گیر برای صفر نمودن تعرفه واردات ورق گرم فولادی برای سال ۹۹ که در جلسات تخصصی در حال پیگیری می باشد
۴. با پیگیری مثتمر سندیکا و شرکت در جلسات تخصصی اثبات کمبود مجتمع فولاد مبارکه در عرضه ورق های گرم فولادی در مجامع تخصصی و عمومی مشخص شده و در جلسات مختلف ستاد تنظیم بازار و در دستورالعمل های مختلف برای جلوگیری از کمبود بیشتر تاکید بر عرضه ورق های تولید شرکت های گیلان و اهواز نیز در بورس کالا شده است.

لینک مشاهده کلیپ بخش دوم


 

بخش سوم

۵.همواره هم میزان عرضه در بورس مهم بوده است هم قیمت پایه و سقف رقابت مهم بوده است، بدین منظور طی جلسات متعدد کارشناسی برای متعادل نمودن تعیین قیمت پایه ورق های گرم فولادی در بورس کالای ایران بر مبنای قیمت‌های cis اقدام شده است که نتیجه آن در دستورالعمل های ستاد تنظیم بازار مشاهده می شود و فشار برای تحویل حداکثری ورق به مصرف کننده پایین دستی نیز از درخواست ها و اقدامات سندیکا می‌باشد.
۶.شرکت تمامی اعضا هیات مدیره در کمیسیون های تخصصی و حضورموثر هیات مدیره سندیکا در مجامع بخش خصوصی و اقتصادی دولت در سال گذشته رقم خورده است، همچنین ۲ نفر از اعضای هیات مدیره سندیکا، آقایان احمد پزنده عضو اتاق بازرگانی اصفهان و محمود صابری عضو اتاق بازرگانی ایران به عنوان نمایندگان سندیکا در جلسات هیات نمایندگان حضور دارند.
۷.پیگیری در جهت ایجاد ارزش افزوده بیشتر در زنجیره فولاد با کاهش صادارت ورق گرم فولادی مجتمع فولاد مبارکه(حدود ۲۰ درصد) در جهت تامین نیاز اعضای سندیکا و صادرات محصول با ارزش افزوده بیشتر و تامین نیاز داخل

لینک مشاهده کلیپ بخش سوم


بخش چهارم

۸.کارگروه ظرفیت و مشاوره تولید و ظرفیت سنجی اعضاء که در سال گذشته با همکاری مجتمع فولاد مبارکه اصفهان بیش از نیمی از شرکت های عضو را ظرفیت سنجی نمودند، به همین منظور شرکت ها اطلاعات و فرم های مربوطه را در پورتال آنلاین سندیکا که به همین منظور طراحی شده است وارد می‌نمایند.
۹.عقد تفاهم نامه های همکاری با دانشگاه ها و برنامه ریزی و برگزاری سمینارهای تخصصی و کاربردی آموزشی تعالی توسط اساتید خبره و پیشکسوتان صنعت و دانشگاه در محل سندیکا طی سال گذشته برنامه ریزی و انجام شده است.
جلسه اعضا هیات مدیره و مدیران شرکت های عضو سندیکا با مدیران مجتمع فولاد گیلان
انتشار مداوم پوستر های مشاوره تولید در کانال و سایت سندیکا

لینک مشاهده کلیپ بخش چهارم


بخش پنجم

۱۰.طرح مواضع اعضای هیات مدیره سندیکا و انعکاس مشکلات سندیکای لوله و پروفیل فولادی ایران از طریق رسانه های ملی و روزنامه های رسمی و عمومی انجام شده که گزارش مختصری از آن چه توسط اعضای محترم هیات مدیره و مدیران محترم کارخانجات عضو سندیکا انجام پذیرفته است در ادامه تقدیم می گردد.
۱۱.برپایی و حمایت از نمایشگاه های تخصصی صنعت لوله و پروفیل فولادی از جمله نمایشگاه تخصصی لوله و پروفیل که در مهرماه سال ۹۸ همزمان با نمایشگاه صنعت برگزار شد.
۱۲. استفاده از تسهیلات تشکل های برتر اتاق ایران و دریافت کمک هزینه مالی از منابع گوناگون
۱۳. تجهیز و به روزرسانی سالن جلسات سندیکا و تجهیز سیستم صوتی هوشمند هوراند

لینک مشاهده کلیپ بخش پنجم


 

جهش تولید

لینک مشاهده فیلم