نشست مشترک اعضای محترم هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی و مسئولین فروش شرکت فولادمبارکه اصفهان در تاریخ ۱۷/۰۶/۹۹ در محل دفتر تهران شرکت فولادمبارکه برگزار گردید و پس از بحث و تبادل نظر در خصوص موارد مطروحه، موارد ذیل مورد تفاهم قرار گرفت؛
۱- تعامل سازنده و همه جانبه و افزایش سطح همکاری ها بین فولادمبارکه و سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی مورد تأکید و تأیید طرفین قرار گرفت.
۲- به منظور تحقق درخواست اعضای هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی مبنی بر تأمین منظم و پایدار نیاز حداکثری شرکت¬های تولیدکننده لوله و پروفیل فرآیند فروش مستقیم کالای مچینگ احیا گردد و در این راستا با توجه به پذیرش مسئولین فروش فولادمبارکه، دبیر و اعضای هیئت مدیره سندیکا اقدامات مقتضی را جهت جلب نظر مسئولین وزارت صمت و نهادهای مرتبط پیگیری نمایند.
۳- فولادمبارکه اعلام نمود در صورت کاهش حساسیت بر روی قیمت¬های کشف شده در بورس کالا آمادگی کامل برای جاری سازی فروش با شرایط پرداخت اعتباری محصولات خود را دارد.
۴- ادامه فعالیت کمیته مشترک ظرفیت¬سنجی مورد تأکید طرفین قرار گرفت و مقرر گردید در اسرع وقت گزارشات مربوط به شرکت¬های بازدید شده در جلسه مشترک فولادمبارکه و اعضای سندیکا ارائه گردد.
۵- به منظور حمایت از تولید داخل و صادرات محصولات با ارزش افزوده بالاتر (لوله و پروفیل) توافق شد پیگیری¬های لازم جهت رفع موانع صورت پذیرد.
۶- فولاد مبارکه آمادگی دارد در صورت رفع موانع قانونی در وزارت¬خانه، تا سقف میزان بهین¬یاب محصول تختال به جای ورق و یا به صورت ترکیبی تحویل شرکت¬های تولیدکننده لوله و پروفیل دهد.
۷- فولادمبارکه اعلام کرد با توجه به ظرفیت خطوط تولید خود سالیانه امکان تحویل دو میلیون و دویست هزار تن (با تلرانس ۱۰ درصد) ورق به شرکت¬های تولیدکننده لوله و پروفیل را در قالب سفارشات بورس و مچینگ خواهد داشت، اضافه بر این میزان(کسری موردنیاز) در فولادمبارکه قابل تولید نبوده و شرکت¬های تولیدکننده لوله و پروفیل می¬بایست جهت تأمین ورق مازاد از طریق سایر تولیدکنندگان و یا واردات اقدام نمایند.

اعضای هیئت مدیره
سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی    نمایندگان

شرکت فولاد مبارکه اصفهان