امیر حسین کاوه عضو  اتاق بازرگانی و  کارشناس بازار در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اقتصادی تهران نیوز در خصوص سخنان روز گذشته ترامپ گفت: رؤسای جمهور آمریکا از جمله ترامپ که در نداشتن تعادل روحی زبان‌زد همه دنیا است، از این گزافه گویی‌ها زیاد بیان می‌کنند و ملت ایران نیز زیاد شنیدند اما  همان‎‌گونه که در سالیان گذشته به اثبات رسیده، آمریکا هیچ غلطی نمی‌توانند بکند.

لینک خبر در خبرگزاری تهران نیوز

کاوه افزود: با توجه به تفرقه‌ای که بین سران آمریکا رخ داده و همچنین با وجود عدم همراهی کشورهای اروپایی با زیاده‌خواهی این کشور، اقدامات آمریکا در قبال ایران بی‌اثر بوده است.

مدیرعامل شرکت سدید روس درباره تاثیرات سخنان ترامپ بر بازار داخلی تصریح کرد: به نظر بنده به خاطر اینکه تغییرات چندانی بعد از برجام نسبت به قبل از آن صورت نگرفته، به همین منظور این‌ اظهارات تنها در حد سخنرانی می‌باشد و نه مشکلی با آن حل شد و نه ایجاد مشکل می‌کند.

کاوه با اشاره به اینکه دشمنی آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی برای ایران ثابت شده است، تصریح کرد: نباید چشم‌مان به دهن افرادی باشد که ایران را تروریسم و ضد حقوق بشر می‌دانند، باشد و می‌بایست با راهبرد اقتصاد مقاومتی به بهسازی و بازسازی اقتصاد داخلی باشیم.

عضو هیات نمایندگان دوره هشتم اتاق ایران با بیان اینکه باید به فکر  گشایش از درون باشیم اظهار کرد: با وجدان کاری، فعالیت قوی، شناسایی نقاط ضعف و قوت در صنعت و اتحاد مسئولین به فکر برون رفت اقتصاد کشور باشیم.

این کارشناس بازار اذعان کرد: در مسئله تجارت خارجی، کشورهای متعددی هستند که تمایل همکاری زیادی با ایران دارند و خواهان ارتباط بیشتری با ما هستند که باید به بهترین وجه از این پتانسیل به وجود آمده چه در زمینه صادرات کالاهای تکمیلی و واردات مواد اولیه استفاده کنیم.

وی گفت: باید در تمام زمینه‌ها از جمله مسئله اقتصاد، خودمان میدان بازی را تعیین کنیم و دنبال این نباشیم، کشوری که دشمنی آن برای ما ثابت شده، بخواهد شرایط را برای ما تعریف کند.

کاوه با بیان اینکه می‌بایست سارختار اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را به گونه‌ای تقویت کنیم که با یک فحاشی بهم نخورد، خاطرنشان کرد: بازار ما در این چندساله به این قدرت رسیده که با سخنرانی‌های شعار گونه رئیس یک دولتی که دشمنی آن برای ایران ثابت شده، متلاطم نشود.

این کارشناس بازار عنوان کرد: در سیاست‌های صنعتی باید تنوع بخشیدن به اقتصاد را لحاظ کنیم و به مزیت‌های نسبی داخلی با انتخاب صنایع خاص توجه شود.