رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی گفت:در اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی باید بخش تعاون و اتحادیه ها مورد توجه بیشتری قرار بگیرد .

شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷

حمیدرضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص روند اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: در بحث رفع انحصار و ایجاد شرایط رقابتی اقداماتی صورت گرفته که پیش بینی می شود نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی افزود: در بحث اصلاح قانون به موضوع رگولاتوری ها یا همان نهادهای تنظیم گر توجه شده در هر صورت باید حوزه‌های انحصاری تعیین تکلیف شوند.
فولادگر در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه بکارگیری رگولاتوری ها در رفع انحصارگری های اقتصاد نقش مهمی دارند،تصریح کرد: امیدوارم با اصلاح قانون در این رابطه، استفاده از ظرفیت نهادهای تنظیم گر یا رگولاتوری هم مدنظر باشد چرا که رگولاتوری ها می توانند در حوزه های انحصاری مانند نفت و پتروشیمی ورود کنند و صنایع مذکور را از انحصار خارج کنند.

استفاده از ظرفیت بازار سرمایه در واگذاری شرکت های دولتی
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی باید بخش تعاون و اتحادیه ها مورد توجه بیشتری قرار بگیرد و نباید فراموش کرد دولتی شدن تعاونی ها به صلاح نیست.
وی ادامه داد: توانمندسازی بخش خصوصی و رونق فضای کسب و کار از لازمه‌های اجرای بهینه سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی است.
فولادگر در خصوص واگذاری برخی شرکتهای دولتی گفت:بخشی از شرکت‌های دولتی تاکنون واگذار نشده که بیشتر مربوط به شرکت‌های خدماتی است بخشی از واگذاری‌ها نیز مربوط به سرمایه‌گذاری‌های جدید دولت است که باید بعد از سه سال شرکت های مذکور واگذار شوند.
رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:از ظرفیت بازار سرمایه می‌توان بیشتر در موضوع واگذاری شرکت‌های باقیمانده دولتی استفاده کرد./

منبع خبر از سایت خانه ملت