۱- اعطای میلیاردها دلار رانت به صنایع خصولتی جزو کدام مبحث اقتصاد کلان است؟
۲- بخش دولتی و شبه دولتی و خصولتی را به عنوان بخش خصوصی جا زدن چه محلی از اقتصاد بازار دارد؟

۳- هنگامی که بالاترین نرخ های تعرفه واردات فولاد جهان اعمال شد، و هماکنون ادامه دارد اقتصاددانان طرفدار بازار آزاد کجا بودند؟

۴- چرا بورس کالا فهرست خریداران را در سایت خود افشاء نمی کند تا به قول آنها رانت خواران خانه زاد بورسی مشخص شوند؟و چرا وقتی در بورس کالا ارزانی باشد رانت خواران و دلالان خریدار هستند ؟آنها چگونه وارد بورس کالا می شوند؟

۵- چه کسی است که نداند فولاد سازان بزرگ با اختلال در عرضه به بازار، آب را گل آلود کردند تا بتواند قیمت ها را بالا ببرد. و آیا در شرایط وجود عرضه انحصاری؛ مکانیزم عرضه و تقاضا می تواند سبب کشف قیمت عادلانه شود؟؟

۶-هر چند که سن برخی سینه چاکان آنان در برخی گروههای بورس باز و نوسان گیر ؛ اقتضا نمی کند که بدانید.. اما آیا می دانید ۳۰ سال است که این رویه خصولتی ها و دولتی ها است؟

۷- چرا فولادی و پتروشیمی های بزرگ کمتراز نرخ معمول مالیات می دهند؟و چرا باید انواع معافیت های مالیاتی استفاده کنند و علیرغم سودهای نجومی حق دولت و مردم فقیر را ندهند؟

۸- کارخانجات مادر با پول دولت و مردم درست شده.. چرا عده ای فکر می کنند ارث آبا و اجدادی مدیران آن و تعدادی بورس باز است که حالا سر سفره رسیده اند و بخواهند سودهای کلان با گران فروشی به صنایع داخلی ببرند!!

۹- پاسخ دهند در اقتصاد ایران چرا بخش خصوصی در حال نابود شدن و کوچکتر شدن است اما خصولتی ها و عوامل اینها به واسطه سودهای نجومی رانتی در حال بزرگتر شدن و فربه شدن هستند؟

۱۰- ایا این اوضاع قابل تداوم است؟