مراسم معارفه حکم ا… بابائی، مدیرعامل جدید ذوب آهن اصفهان و تودیع سبحانی، مدیرعامل سابق این شرکت با حضور هراتی نیک، معاون وزیر صنایع ومعادن و رییس هیات عامل ایمیدرو، جمعی از مسوولان و مدیران صنایع و منطقه، یک شنبه ۲۳ فروردین ماه در تالارآهن ذوب آهن برگزار شد.
هراتی نیک در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات مهندس سبحانی، موفقیت بابائی در شرکت فولاد آلیاژی یزد و همچنین بازنشستگی مدیرعامل سابق ذوب آهن را عامل اصلی این تغییر و تحول ذکر کرد وگفت: امیدوارم بابائی و همکاران ذوب آهن بتوانند طرح توسعه و توازن این شرکت را که یک پروژه عظیم است و در آن فعالیت زیادی صورت گرفته است، به پایان برسانند و طرح دستیابی به تولید ۵ میلیون تن را در برنامه خود قرار دهند. معاون وزیر صنایع ومعادن در خصوص مجتمع فولادسبا افزود: جدا شدن سبا از ذوب آهن اصفهان در آن برهه زمانی با توجه به شرایط این شرکت، لازم بود و باعث شد ۴۰۰ میلیارد تومان نقدینگی مورد نیاز ذوب آهن تامین شود؛ اما این شرکت می تواند با پرداخت همان مبلغ دوباره سبا را به مجموعه خود بازگرداند.
رییس هیات عامل ایمیدرو در پایان ابراز امیدواری کرد که ذوب آهن اصفهان با شتاب در طرح های توسعه و افزایش تولید بتواند پیش کسوتی و پیشتازی خود را در صنعت فولاد حفظ کند. مهندس حکم ا… بابائی نیز در این مراسم گفت: من با همه افراد و تفکرها کار می کنم و شیوه چند صدایی را در مدیریت خود می پسندم؛ چرا که با این تفکر بیشتر و بهتر می توان به معایب و نواقص کار پی برد.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود: ایجاد توازن درخط تولید و حرکت در جهت افزایش تولید همراه با توجه به امکانات رفاهی پرسنل از اولویت های اینجانب در ذوب آهن اصفهان است؛ زیرا تشویق و حمایت از پرسنل باعث افزایش تولید و در نتیجه زمینه ساز حرکت های بعدی می شود.
وی با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان از نیروهای متخصص و توانمندی برخوردار است، گفت: تخصص، سابقه و شناخت توانمندی ها، مشخصه تیم کاری من در این مجتمع عظیم صنعتی است. مهندس بابائی در خصوص مجتمع فولاد سبا گفت: دیدگاه من این است که در توسعه در یک صنعت، توسعه های به هم پیوسته است و نباید در یک مجموعه بزرگ صنعتی، قسمتی را جدا کرد؛ چرا که این قطع پیوستگی، خود مشکلات جدیدی ایجاد می کند. وی افزود: خواسته من از مسوولان به خصوص مهندس هراتی نیک این است که بررسی باز گرداندن کارخانه فولاد سبا به ذوب آهن انجام شود تا بتوانیم با اجرای دیگر طرح های توسعه به تولید سالانه ۵ میلیون تن دست پیدا کنیم.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: ذوب آهن خط مقدم و دانشگاه صنعت کشور است و هر آنچه از تجربه و دانش در صنعت داریم، مرهون این کارخانه عظیم هستیم. ما باید با تلاش و همت همچنان پیش کسوتی و سردمداری این مجتمع عظیم را در صنعت فولاد کشور حفظ کنیم.

منبع : روزنامه دنیای اقتصاد

شماره ۱۷۷۱ به تاریخ ۲۵/۱/۸۸، صفحه ۱۵ (بورس کالا)