مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: دو طرح گنداله‌سازی سنگان در خراسان رضوی و توسعه پروژه فولاد سبا در شهرستان لنجان به زودی افتتاح می‌شوند که برای این دو پروژه ۱۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

بهرام سبحانی، در گفت‌وگو با پایگاه خبری گسترش با اشاره به برنامه‌های آتی شرکت فولاد مبارکه اصفهان اظهار کرد: برنامه‌های این شرکت معمولا در دو دسته بندی کوتاه و بلند مدت تقسیم بندی می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌های کوتاه مدت شرکت فولاد مبارکه اصفهان که ظرف یکی دو ماه آینده به نتیجه می‌رسد، گفت: افتتاح گنداله‌سازی سنگان در خراسان رضوی با ظرفیت ۵ میلیون تن گنداله سنگ آهن با سرمایه هزار میلیارد تومان حدود ۱۰ روز آتی و اواخر خرداد وارد مرحله بهره‌برداری و تولید خواهد شد که مراسم افتتاحیه آن متعاقبا اعلام خواهد شد.
وی توسعه پروژه فولاد سبا در شهرستان لنجان را از دیگر برنامه‌های کوتاه مدت شرکت فولاد مبارکه اصفهان دانست و افزود: با افتتاح این پروژه ۷۵۰ تا ۸۰۰ تن به ظرفیت ورق گرم فولاد مبارکه اصفهان و کشور اضافه خواهد شد. برای این طرح ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در نظر گرفت شده و آماده افتتاح است.
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان به برنامه‌های سال ۹۷ این شرکت اشاره کرد و افزود: برای سال ۹۷، تولید کنسانتره ۵ میلیون تنی معادن سنگان با سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومان مد نظر قرار گرفته شده است که در سال ۹۷ راه اندازی خواهد شد. همچنین پروژه‌ای که برای آن برنامه بلند مدت ۳ ساله تعریف کرده ایم، تولید نورد گرم شماره ۲ فولاد مبارکه اصفهان و توسعه فولاد هرمزگان از افزایش تولید یک و نیم میلیون تن به سه میلیون تن باسرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومان است و توسعه فولاد استان چهار محال و بختیاری از دیگر برنامه‌های بلند مدت فولاد مبارکه اصفهان خواهد بود. که برای این طرح نیز سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته شده است.