لابی گری رخدادی دائمی یا اتفاقی

تلنگر ۹

♦️تا انتخابات نهم

در ۸ متن قبلی مطالبی بیان شد و  دوستان زیادی مشوق ادامه شدند 🙏

این بار گذرا با اذن روسای عزیز چند تلنگر دیگر به فضای انتخاباتی اتاق  می زنم و بررسی سئوالات زیر و  پاسخ را به مجال دیگر می سپارم .

از جمله:
۱❔بازنگری و تحولی که نیازمند ساختار اتاق ها است و اینکه این تحول باید کی و از کجا و توسط چه کسانی و  چگونه آغاز  شود ؟

۲❔نحوه درآمد اتاق ها که چرا باید به این میزان از  اعضا دریافت شود و این درآمدها چگونه مصرف می شود؟ و آیا کسب این درآمدها ها سبب تسهیل کسب و کار اعضا شده یا نه اثری نداشته و از پرداخت آن درصدها که جنبه قانونی و اجباری دارد دلخور می باشند ؟

۳❔سئوال از نحوه ادامه همکاری کارکنان بازنشسته مجرب و مورد نیاز  اتاق ها ؛ آیا آنها باید در صف مشاوران امین ساعتی در بیایند یا در صف کارمند موظف تمام وقت ؟آیا بهترین فردی که ما می شناسیم حتما بهترین گزینه و بهترین مشاور  است؟

▫️۴❔چگونه کارمندان دولت که از خدمت رها شده اند  اکنون می توانند در اتاق هم پرچمدار بخش خصوصی باشند و آیا این خوب است یا بد ؟

۵❔آیا فامیل و رفیق  جا زنی در بین کارمندان اتاق جایی برای خود باز کرده یا نه؟  و آیا شایسته سالاری در چینش صندلی در اتاق ها حاکم است؟ آیا همان کسی که ما می شناسیم شایسته ترین است ؟!

۶❔موضوع نمایندگان اتاق در بیش از ۱۰۰ شورای مشورتی که چه کسانی هستند؟  و لیست آنها چگونه تهیه می گردد؟ و چه کمکی تاکنون به اعضا توسط انها شده است؟

▫️۷❔آیا لابی گری در هنگام انتخاب هیئت رییسه اتاق ها و کمیسیون ها  رخدادی اتفاقی است  یا دائمی؟

۸❔خروجی کمیسیون های تخصصی چگونه ارزیابی می شود و عملکرد اتاق های مشترک چگونه ؟

۹  ❔ارزیابی هیات های تجاری اعزامی به خارج  همراه مسئولان دولت چگونه بوده و چرا کشورهای هدف و حتی همسایه  که میتوانست آماج کالاهای ما باشد  بی توجهی شد ؟ و چرا همراهی تشریفاتی با دولتیان در  اقصی نقاط سیاسی  و بی مراوده تجاری با ایران  سبب وقت تلفی اتاقی ها شد؟

۱۰❔به هر حال این ها گوشه ای از مطالب #تلنگرهای قابل بررسی می باشد و باید توسط هیئت اندیشه ورزان یا همان هیئت نمایندگان در طول سال  نمره دهی شود…

در تلنگر بعدی به موضوعات دیگر  و مطالبه پاسخ  ها  می پردازم

پ ن : مطالب صرفا برای ‌گرم شدن تنور انتخابات است امیدوارم برشته بردارم و  خمیر یا سوخته نشود!

امیر حسین کاوه
۷ بهمن ۹۷