شافعی رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران :  مسئله رکود  از بخش صنعت و معدن شروع شده و به سایر بخش ها تسری پیدا کرد، پس اولویت اول برای حل رکود بخش صنعت و معدن خواهد بود.

جلسه با حضور نمایندکان مجلس با سندیکای لوله و پروفیل فولادی

ابویی رییس هیات مدیره  سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی : ما کمیسیون صنایع را به عنوان یک طبیب میشناسیم،
-ما مشکل قوانین  نداریم و قانون به اندازه کافی داریم. باید علت رو در اجرا نشدن قانون پیدا کنیم، قوانین رفع موانع تولید و بهبود مستمر محیط کسب و کار قوانین مترقی هستند.
-بعد از ۴۰ سال کتاب تعرفه متوقف شده است و هنوز بعد از ۳ ماه ابلاغ نشده ! ما باید علت را پیدا کنیم؟.
-مشکل بی اطلاعی برخی مدیران  وزارت صنایع است، هماکنون گران ترین فولاد  دنیا ما در ایران میخریم .در صورتیکه مزیت سنگ آهن و انرژی و گاز ارزان در اختیار شرکت های مادر خصولتی تولید کننده فولاد است.
به داد صنایع پایین دستی خصوصی برسید.
چرا چوب عدم مدیریت و نبود بهره وری در صنایع مادر دولتی  را ما مصرف کنندگان فولاد و مس و آلومینیوم و پتروشیمی  باید بخوریم ؟!

در این جلسه اکثریت شرکت کنندگان بر اجرای قوانین موجود از جمله بهبود مستمر محیط  کسب و کار و قوانین رفع موانع تولید تاکید داشتند

حل مشکلات اقتصادی تنها با رونق تولید میسر است

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در نشست با جمعی از فعالان بخش صنعت و معدن اتاق ایران گفت: حل مشکلات اقتصادی و رهایی کشور تنها با رونق تولید میسر می‌شود.

عزیز اکبریان با تأکید بر لزوم کوچک شدن دولت هم گفت: بخش اعظم سرمایه‌های کشور به‌جای اینکه در بخش تولید به کار گرفته شود، خرج حقوق دولتی کارمندان دولت می‌شود. اکبریان تصریح کرد: ادامه این روند درست نیست و همه بخش‌ها باید کمک کنیم تا این روند متوقف شده و به کوچک شدن دولت کمک کنیم.

اکبریان با اشاره به انتخاب مجدد حسن روحانی گفت: امیدواریم با انتخاب دوباره ایشان ثباتی در سیاست‌های دولت به وجود آید و به سمت رونق تولید حرکت کنیم.

این نماینده مجلس دهم با اشاره به نتایج یکی از تحقیقات مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس نتایج این تحقیقات برای خروج از رکود به ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز داریم و مجلس و دولت و همچنین بخش خصوصی باید کمک کنند تا با جلب اعتماد سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و تشویق آن‌ها به سرمایه‌گذاری این میزان سرمایه‌گذاری محقق شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در مورد اصلاح نظام بانکی هم گفت: اصلاح نظام بانکی در دستور کار کمیسیون‌های مختلف مانند صنایع و معادن قرار دارد و بررسی‌های این موضوع در حال انجام است.

در انتهای نشست مقرر شد کارگروهی مشترک میان کمیسیون صنایع و معادن اتاق ایران و کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تشکیل‌شده و با برگزاری نشست‌های کارشناسی مشکلات را پی گیری کنند.

متن کامل جلسه را در این لینک بخوانید